Exkurze a zážitky

Snad každý malý kluk snil o tom, jaké by to bylo být popelářem. Jen málokdo však toto své dětské předsevzetí dodržel. Proto jsme se rozhodli, že vám tento sen alespoň na chvíli splníme. Vyzkoušejte si popelářské řemeslo za doprovodu profesionálů z oboru.

Čistá Plzeň je partnerem projektu PROSIT a navazujícího projektu START, do kterého se zapojila většina plzeňských škol. V rámci tohoto projektu jsme žáky i pedagogy seznamovali s fungováním odpadového hospodářství v Plzni. V našem provozu rádi uvítáme i všechny další zvídavé návštěvníky z řad studentů a školáků.

Více o zážitku „Staň se popelářem“ a exkurzích pro školy a veřejnost

Zážitek „Staň se popelářem“

Zážitek „Staň se popelářem“

Snad každý malý kluk snil o tom, jaké by to bylo být popelářem. Jen málokdo však toto své dětské předsevzetí dodržel. Proto jsme se rozhodli, že vám tento sen alespoň na chvíli splníme. Vyzkoušejte si popelářské řemeslo za doprovodu profesionálů z oboru.

Co zážitek obsahuje?

  • Úvodní zaškolení
  • Zapůjčení kompletního pracovního oděvu popeláře
  • Účast na svozu odpadu
  • Dárkový certifikát na památku

Jak to probíhá?

V sídle společnosti Čistá Plzeň obdržíte pracovní oblečení, do kterého se převlečete. Budete proškoleni zkušenými pracovníky o tom, jak se obsluhuje vyklápěč a jak se pohybovat při práci kolem popelářského vozu. Zároveň vyplníte a podepíšete krátký zdravotní dotazník a nezbytné formality týkající se proškolení z bezpečnosti práce.

Poté se vydáte naším služebním vozem do ulic města Plzně, kde v reálné posádce vystřídáte jednoho pracovníka svozu odpadu. V terénu se dostanete tedy nejen ke skutečnému vynášení a vysýpání popelnic, ale i k ovládání vyklapěče a samozřejmě se svezete i na stupačce!

Podmínky

  • Minimální věk účastníka 18 let
  • Příznivý zdravotní stav vzhledem k druhu vykonávané fyzické práce
  • Doprovod je možný pouze po vlastní ose
  • Po celou dobu zážitku je možné pořizovat fotodokumentaci
  • Lze uskutečnit celoročně, doporučujeme však období s příznivějšími klimatickými podmínkami nebo právě naopak 🙂
  • Pouze pro lokalitu Plzeň

Prodejní cena poukazu je 2 990 Kč včetně DPH

Pokud vás nabídka zaujala, kontaktujte prosím naše zákaznické centrum na e-mailu info@cistaplzen.cz nebo telefonicky na bezplatné lince 800 44 11 11, kde vám kolegyně poskytnou případně další informace a sjednají s vámi konkrétní termín a podmínky absolvování zážitku.

 

Exkurze pro školy a veřejnost

Exkurze pro školy a veřejnost

Exkurze pro školy a organizované skupiny

Čistá Plzeň je partnerem projektu PROSIT a navazujícího projektu START, do kterého se zapojila většina plzeňských škol. V rámci tohoto projektu jsme žáky i pedagogy seznamovali s fungováním odpadového hospodářství v Plzni.

V našem provozu rádi uvítáme i všechny zvídavé návštěvníky z řad studentů a školáků. 

Standardní exkurze trvá zhruba 1,5 hodiny a seznámí vás s provozem společnosti, s tím, jak v Plzni nakládáme odpady nebo s logistickým programem Protank. Ukážeme vám svozovou techniku, případně navštívíme sběrný dvůr. Obsah i délku je samozřejmě možné upravit podle věku a zaměření žáků. Umíme připravit prohlídku pro žáky základních i středních škol, studenty univerzity i pro děti z mateřské školy (předškoláci).

Pro bezplatné exkurze jsou standardně vyhrazeny čtvrtky dopoledne od 9 hod. Konkrétní termín je možné dohodnout na info@cistaplzen.cz nebo telefonu 800 44 11 11.

 

Exkurze pro veřejnost

Exkurze pro veřejnost pořádáme v rámci dnů otevřených dveří a při dalších zvláštních příležitostech, jako například Fest Čistá Plzeň. Sledujte naše webové a facebookové stránky.

 

Exkurze do spalovny v Chotíkově (Infocentrum ZEVO Plzeň)

Jak funguje jedno z nejmodernějších zařízení svého druhu v Česku, můžete každou sobotu zjistit v infocentru ZEVO Plzeň, spalovny komunálního odpadu v Chotíkově u Plzně. Z bezpečnostních důvodů se nedostanete přímo do provozu, nicméně prostřednictvím interaktivní expozice tam můžete virtuálně nahlédnout. Exkurze je pro návštěvníky zdarma!

Fotogalerie